Lezzeti Takip Edin
ÇIK
 

ÜRETİM TESİSİMİZ

HAM MADDE TEMİN EDİLMESİ

Büyükbaş danalarımız İç Anadolu Bölgesindeki anlaşmalı olduğumuz çiftliklerde tarafımızdan belirlenen yemlerle beslenmektedir.
Kesim standartlarımıza ulaşan bu hayvanlar İslami koşullara uygun olarak anlaşmalı olduğumuz mezbahanelerde kestirilmektedir.
Kesim sonrasında 0/+4C’de dinlendirilen karkas etler frigorifik soğutmalı araçlar ile soğuk zincir kırılmadan üretim tesisimize gelmekte ve Kalite Kontrol Birimi tarafından gelen ürünlerin kontrolleri yapılarak firmamıza kabul edilmektedir. Hammadde kabul işleminden sonra ürünler soğuk atmosferdeki depolara aktarılmaktadır.

ET PARÇALAMA VE İŞLEME HATTI

Son teknoloji kullanılan et işleme tesisimizde karkas etler minimum insan gücüyle parçalanarak sınıflandırılmaktadır. Sınıflandırılan etler belirlenmiş olan standartlarına göre ilgili bölümlere aktarılır.

VAKUM AMBALAJLAMA

Vakum paketleme, paketi sızdırmaz kılmadan önce içindeki havayı tahliye eder. Buradaki amaç kaptaki oksijeni çıkararak gıdaların raf ömrünü arttırmak ve daha esnek paket kalıplarıyla içeriğin daha az yer kaplamasını sağlamaktır. İçerisinde kalan oksijen olabildiğince azaltılarak bakteri oluşumu sınırlanır ve raf ömrü 5’ten 10 kata kadar arttırılır.
Ek olarak vakumlu paketleme uçucu bileşiklerin buharlaşmasını engeller, tadını ve dokusunu korur ve kuru soğuk havadan koruyarak don yanığını engeller.

SEVKİYAT

Kesimden sonra tesisimize ulaşan etler bekletilmeden işlenmekte ve sevkiyatı yapılmaktadır. Fabrikamızda günlük olarak işlenen tüm ürünleri taze ve kaliteli olarak müşterilerimize ulaştırabilmek amacıyla kullandığımız soğuk zincir halkalarından biri de ürünlerin sevkiyat aşamasıdır.
Kullandığımız tüm frigorifik araçlar hijyen kontrollerinden geçirilmekte, ürün sevkiyatı boyunca anlık sıcaklık takibi yapılmaktadır.
Et ürünlerimizin yükleme öncesine ve boşaltım sırasında et ürünlerinin taşınması ve depolanması konusunda eğitimli personellerimiz tarafından son ürün kontrolleri yapılarak müşterilerimize sevk edilmektedir.